Olej z vlašských orechov

Olej z vlašských orechov je používaný ako liek pri kardiovaskulárnych chorobách, keďže prečistuje steny ciev a dodáva im pružnosť a odolnosť. Zabraňuje vzniku aterosklerózy, chráni pred infarktom, posilňuje steny ciev, zabraňuje tromboflebitíde a rozširuje úzke cievy. Stabilizuje krvný tlak, zaisťuje normálnu srdcovú frekvenciu a znižuje cholesterol.

Popis

DÁVKOVANIE : Odporúčané dávkovánie: 2-3 × denne 3-5 ml (1 kávovú lyžičku).
Olej má lahodnú, nasládlu chuť a vôňu. Je vhodný k dochuťovaniu studených i teplých pokrmov.

Výhody oleja z vlašských orechov

Olej z vlašských orechov obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, E, D, K, C, P, PP, vitamíny skupiny B, a taktiež zinok, draslík, horčík, jód, fosfor, selén, koenzým Q 10, obsah Omega-3 -15 %, Omega-6-54%, Omega-9-42%, ktorých kombinácia pomáha udržiavať zdravý metabolizmus a imunitu.

Pravidelná konzumácia oleja z vlašských orechov dodáva telu esenciálne mastné kyseliny a antioxidanty, pomáha zlepšovať kardiovaskulárne zdravie, spomaľuje proces starnutia a chráni telo pred účinkami voľných radikálov. Olej má v sebe ideálnu rovnováhu vitamínov, má pozitívny vplyv na nervový systém, zmierňuje únavu a zlepšuje spánok.

Olej z vlašských orechov je odporúčaný pre deti a mladistvých, pretože podporuje mentálne, fyzické a sexuálne dozrievanie a vývoj. Taktiež je odporúčaný ako prírodný doplnok pre starších ľudí, keďže má olej z vlašských orechov množstvo vitamínov.

Olej z vlašských orechov pre pamäť

Olej z vlašských orechov zlepšuje pružnosť mozgových kapilár a vyživuje mozgové bunky. Omega-3 mastné kyseliny stimulujú činnosť mozgu, pretože sú dôležitou skladbou bunkových stien, ktoré sú nevyhnutné pre celkový prenos nervového signálu. Olej z vlašských orechov zlepšuje pozornosť a posilňuje pamäť, čo je vhodné najmä pre ľudí, ktorí pracujú s veľkým množstvom informácií. Olej z vlašských orechov celkovo zlepšuje funkciu myslenia a schopnosť učiť sa.

Olej z vlašských orechov pre srdce

Olej z vlašských orechov je používaný ako liek pri kardiovaskulárnych chorobách, keďže prečistuje steny ciev a dodáva im pružnosť a odolnosť. Zabraňuje vzniku aterosklerózy, chráni pred infarktom, posilňuje steny ciev, zabraňuje tromboflebitíde a rozširuje úzke cievy. Stabilizuje krvný tlak, zaisťuje normálnu srdcovú frekvenciu a znižuje cholesterol.

Olej z vlašských orechov pre zdravie

Olej z vlašských orechov je používaný čoraz viac pri komplexnej liečbe chorôb tráviaceho systému. Medzi takého choroby napríklad patrí zápal žalúdka, kolitída, žalúdočné vredy. Taktiež znižuje kyselinu v žalúdku. Má protinádorové účinky, zvyšuje odolnosť voči radiácií a odstraňuje rádionuklidy.

Olej z vlašských orechov sa používa na prevenciu chorôb kostí a kĺbov, pretože podporuje štruktúru intra-artikulárnej tekutiny a napomáha jej obnove. Hojí rany a popraskanú kožu. Taktiež aa používa na liečbu psoriázy a ekzémov. Pri používaní u detí sa olej z vlašských orechov podieľa na tvorbe smaltov, ovplyvňuje metabolizmus uhľohydrátov, vyrába základy nervových buniek a prispieva k celkovému duševnému, fyzickému a pubertálnemu vývoju. Tento olej je mimoriadne vhodný pre deti, ktoré sú slabé a majú pomalý vývoj..

Jeho pravidelná konzumácia je prospešná aj pre ľudí trpiacich hypertenziou, aterosklerózou, ischemickou chorobou srdca, cukrovkou a používa sa na liečenie hypertyreózy. Odporúča sa aj pri problémoch s kŕčovými žilami.

Olej z vlašských orechov pre libido

Prírodný olej z vlašských orechov zvyšuje krvný obeh v oblasti genitálií a stimuluje spermatogenézu a libido.

Prečo orechový olej namiesto orieškov?

Jadrá vlašských orechov sú nebezpečné v prípade kašľu, bronchitídy, diatéze, alergie, astme, zápalu pľúc, žihľavke, ekzému, psoriáze alebo atopickej dermatitíde. Vlašské orechy sa neodporúčajú ľuďom s gastritídou, kolitídou, enterokolitídou, žalúdočnými vredmi alebo dvanástnikovými vredmi. Nadmerná konzumácia vlašských orechov môže spôsobiť bolesti hlavy až zvracanie. Olej z vlašských orechov má na tieto choroby naopak terapeutický účinok. Rozdiel medzi používaním orechov a oleja je vysvetlené obsahom hustej vlákniny v jadierkach a šupky pokrývajúcej jadro, ktorá kvôli vysokému obsahu trieslovín a horkosti negatívne ovplyvňuje činnosť pankreasu a pečene.

Olej z vlašských orechov na varenie

Olej z vlašských orechov má jemnú chuť a orieškovú arómu. Je ideálny ako doplnok pre studené šaláty akéhokoľvek druhu. Ochuťte troškou oleja grilované ryby, steaky, hydinu a cestoviny. Tento olej sa neodporúča na varenie teplých jedál, pretože prospešné zloženie omega mastných kyselín sa teplotou zmení.

135ml / 25,30€

CERTIFIKÁTY