Rukolový olej

Komplex vitamínu B, ktorý sa nachádza v prírodnom oleji zo semien rukoly, posilňuje nervový systém a udržiava svaly. Vyvážený pomer stopových prvkov spomaľuje hromadenie solí v tele a znižuje hladinu zlého cholesterolu, podporuje elimináciu toxínov, zlepšuje stav pokožky, vlasov, nechtov a aktivuje všetky druhy metabolizmu.

Popis

DÁVKOVANIE : Odporúčané dávkovánie: 2-3 × denne 3-5 ml (1 kávovú lyžičku).
Olej má lahodnú, nasládlu chuť a vônu. Je vhodný k dochucovaniu studených i teplých pokrmov.

Zloženie oleja zo semien rukoly

Prírodný, za studena lisovaný olej zo semien rukoly obsahuje karotenoidy, retinol, kyselinu askorbovú, vitamíny skupiny E, B, K a PP, sodík, železo, meď, mangán, draslík, vápnik, fluór, selén, zinok, horčík, mastné kyseliny a antioxidanty.

Olej z rukoly pre zlepšenie pohybu

Olej zo semien rukoly má vysoký obsah draslíka, ktorý pomáha normalizovať rovnováhu kĺbovej tekutiny, zlepšuje pohyb kĺbov a pomáha obnoviť a posilniť tkanivo chrupavky.

Výhody rukolového oleja pre zdravie

Komplex vitamínu B, ktorý sa nachádza v prírodnom oleji zo semien rukoly, posilňuje nervový systém a udržiava svaly. Vyvážený pomer stopových prvkov spomaľuje hromadenie solí v tele a znižuje hladinu zlého cholesterolu, podporuje elimináciu toxínov, zlepšuje stav pokožky, vlasov, nechtov a aktivuje všetky druhy metabolizmu. Vďaka obsahu jódu a flavonoidov posilňuje steny ciev a je používaný pri problémoch so žilami a pri vysokom krvnom tlaku. Olej zo semien rukoly zvyšuje hladinu hemoglobínu v krvi a predchádza tak do anémie. Obsahuje tiež jód a používa sa na prevenciu chorôb štítnej žľazy.

Olej z rukolových semien pri diéte

Olej zo semien rukoly podporuje chudnutie a používa sa v rôznych diétnych programoch. Olej podporuje trávenie a odstraňuje zápchu čriev.

Rukolový olej pre vlasy

Olej zo semien rukoly je vynikajúcim bojovníkom proti vypadávaniu vlasov. Pravidelné používanie posilňuje a vyživuje vlasové folikuly. Predchádza lámaniu vlasov, hydratuje ich a robí ich pružnejšími. Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča vnútorné aj vonkajšie použitie oleja zo semien rukoly.

Rukolový olej počas tehotenstva

Olej z rukoly je prospešný pre tehotné a dojčiace matky vďaka svojej vysokej koncentrácii vitamínov rozpustných vo vode a tukoch, vápnika a železa. V období hormonálneho stresu pomáha vyživiť telo všetkými potrebnými fytonutrientmi a aktivuje procesy syntézy materského mlieka.

Olej zo semien rukoly pre mužov

Tento olej bol v starovekom egypte používaný ako liek na zvýšenie mužskej potencie. V dnešnej dobe sa používa na prevenciu a liečbu erektilnej dysfunkcie. Olej z rukoly zvyšuje mužskú potenciu, zvyšuje a predlžuje citlivosť a pocity v intímnom živote a udržuje mužské telo silné, energické a v dobrej kondícii.

135ml / 22,60€

CERTIFIKÁTY