Sezamový olej

Sezamový olej zjemňuje a vyživuje pokožku, je skvelým základným olejom na masáž a je obzvlášť vhodný pre citlivú detskú pokožku. Sezamový olej lisovaný za studena sa používa na obnovu štruktúry pokožky poškodenej popáleninami.

Popis

DÁVKOVANIE : Odporúčané dávkovánie: 2-3 × denne 3-5 ml (1 kávovú lyžičku).
Olej má ľahodnú, nasládlu chuť a vôňu. Je vhodný k dochucovaniu studených i teplých pokrmov.

Výhody sezamového oleja

Sezamový olej je bohatý najmä na vitamíny A, B, C, D, E a K, vápnik, meď, fosfor, železo, horčík a zinok, ako aj na množstvo nasýtených kyselín omega-3 a omega-6, mononenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín. Sezamový olej je prírodným zdrojom vitamínu E, ktorý je silným antioxidantom a skvelo čistí telo od škodlivých voľných radikálov. Zlepšuje fungovanie reprodukčného, endokrinného a nervového systému, normalizuje metabolizmus tukov, posilňuje imunitný systém a znižuje riziko vzniku rakoviny.

Sezamový olej spomaľuje starnutie kožných buniek, zlepšuje zrážanie krvi, znižuje hladinu cholesterolu, čistí tráviaci systém od toxínov a solí, stimuluje trávenie a posilňuje zubnú sklovinu a ďasná. Používa sa na liečbu zápalu žalúdka s vysokou kyslosťou a na prevenciu chorôb žlčníka vrátane tvorby žlč.kameňov, stukovatenia pečene a anémie.

Sezamový olej pre posilnenie kostí a zubov

Spomedzi iných rastlinných olejov má sezamový olej vo svojom zložení najviac vápnika. Vápnik pomáha regenerovať kosti a opravuje štruktúru kostí postihnutých niekoľkými druhmi ochorení skeletu alebo zmenami súvisiacimi s vekom. Sezamový olej sa používa na komplexnú liečbu mnohých porúch kostnej štruktúry, vrátane osteoporózy, osteochondrózy, dny, artritídy, artrózy, reumatoidnej artritídy, zubného kazu, periodontálneho ochorenia a parodontitídy. Sezamový olej lisovaný za studena, užívaný v dávke jednej polievkovej lyžice denne, je schopný poskytnúť telu odporúčaný denný príjem vápnika a je najlepším prírodným zdrojom na prevenciu a liečbu osteoporózy. Pravidelná konzumácia prírodného sezamového oleja obnovuje a udržiava zdravú štruktúru kostí. Odporúča sa používať hlavne po úrazoch kostí, u starších ľudí a u detí a dospievajúcich počas vývoja a rastu tela.

Sezamový olej pre zdravie ústnej dutiny

Sezamový olej má antibakteriálne a protizápalové účinky, chráni a zmierňuje príznaky zápalu ďasien, paradentózy a stomatitídy. V prípade infekcií ústnej dutiny a hrdla sa sezamový olej používa ako kloktadlo.

Sezamový olej pre pokožku

Sezamový olej zjemňuje a vyživuje pokožku, je skvelým základným olejom na masáž a je obzvlášť vhodný pre citlivú detskú pokožku. Sezamový olej lisovaný za studena sa používa na obnovu štruktúry pokožky poškodenej popáleninami. Podporuje hojenie rán a popraskanej pleti. Dokáže upokojiť podráždenú pokožku. Sezamový olej pomáha pri regulácií mazových žliaz. Olej má protizápalové, antibakteriálne, protiplesňové a hojivé vlastnosti. Má priaznivý vplyv na stav pokožky, nechtov a vlasov.

Sezamový olej pre vlasy

Sezamový olej sa ľahko vstrebáva do pokožky hlavy a stimuluje jej krvný obeh, vďaka čomu stimuluje rast vlasov. Keď sú vlasy poškodené chemikáliami, sezamový olej dokáže pomôcť pri ich regenerácii. Sezamový olej je obľúbený a často používaný výrobok na starostlivosť o vlasy. Pravidelné používanie sezamového oleja ako výživnej masky zlepší farbu vlasov alebo ich udrží dlhšie mladé, pretože pomáha predchádzať predčasnému šediveniu.

135ml / 22,60€

CERTIFIKÁTY