Lieskovcový olej

Vedecké štúdie dokázali, že prírodný lieskový olej spomaľuje rozmnožovanie rakovinových buniek. Dlhodobé pravidelné vnútorné používanie tohto oleja zabráni rastu prekanceróznych a rakovinotvorných buniek. Lieskovcový olej výrazne zlepší celkovú pohodu a zdravie tela.

Popis

DÁVKOVANIE : Odporúčané dávkovanie: 2-3 × denne 3-5 ml (1 kávovú lyžičku).
Olej má ľahodnú, nasládlu chuť a vôňu. Je vhodný k dochucovaniu studených i teplých pokrmov.

Výhody lieskového oleja pre zdravie

Lieskovcový olej je bohatý na draslík, ktorý je dôležitý pre optimálne fungovanie mäkkých tkanív v tele a pre zdravie pokožky. Olej z lieskových orieškov obsahuje vápnik, ktorý posilňuje kosti, zuby svalové tkanivo a cievy. Liekovcový olej sa používa pri liečbe kŕčových žíl a kapilárnej dilatácie. Denná dávka železa a horčíka, ktorá sa nachádza v lieskovcovom esenciálnom oleji, reguluje funkciu nervov a svalov.

Olej z lieskových orieškov pri prevencií a liečbe rakoviny

Vedecké štúdie dokázali, že prírodný lieskový olej spomaľuje rozmnožovanie rakovinových buniek. Dlhodobé pravidelné vnútorné používanie tohto oleja zabráni rastu prekanceróznych a rakovinotvorných buniek. Lieskovcový olej výrazne zlepší celkovú pohodu a zdravie tela.

Antioxidačné vlastnosti lieskovcového oleja

Antioxidanty obsahujúce vitamín E spomaľujú proces starnutia a chránia pred voľnými radikálmi, ktoré sú zodpovedné za odumieranie buniek, vnútorných orgánov a popraskanej pokožky.

Lieskovcový olej pre zdravie srdca

Bolo vykonaných niekoľko vedeckých štúdií ktoré potvrdili, že lieskový olej je prospešný pre zdravie srdca. Pravidelný príjem oleja z lieskových orieškov môže účinne znížiť hladinu nezdravého cholesterolu. Taktiež reguluje krvný tlak a znižuje riziko vzniku srdcových chorôb.

Lieskovcový olej pre lepšie zdravie mozgu

Olej z lieskových orechov obsahuje množstvo vitamínu E, mangánu, folátu, tiamínu a mastných kyselín, vďaka čomu podporuje zdravie mozgu. Vedecké štúdie potvrdili, že vitamín E zlepšuje kognitívne schopnosti a spomaľuje opotrebovanie mozgu, čím pomáha predchádzať neurodegeneratívnym ochoreniam, ako je napríklad demencia, Alzheimerova choroba a Parkinsonova choroba. Mangán zlepšuje činnosť mozgu a tiamín je dôležitou zložkou v nervových funkciách celého tela, a preto je známy ako "vitamín pre nervy". Štúdie potvrdili zlepšenie pamäti pri pravidelnom užívaní lieskovcového oleja.

Lieskovcový olej a starostlivosť o pleť

Esenciálny olej z lieskových orieškov je bohatý na draslík, ktorý je dôležitý pre optimálne fungovanie mäkkých tkanív tela a pre zdravie pokožky. Olej z lieskových orieškov má hydratačné a zmäkčujúce účinky, keďže obsahuje množstvo esenciálnych mastných kyselín, vrátane kyseliny linolovej, ktoré pokožku dokonale hydratujú. Olej sa môže používať samostatne alebo pridaním do kozmetických výrobkov. Lieskový olej je jedným z najlepších olejov pre mastnú a problematickú pleť. Sťahuje póry a odporúča sa aj pri liečbe rosacey.

Lieskovcový olej na vlasy

Olej z lieskových orieškov je ideálny pre použitie na vlasy. Podporuje ich rast a udržiava ich zdravé.

Lieskovcový olej na varenie

Esenciálny olej z lieskových orieškov má sladkú chuť, vďaka čomu bude skvelým doplnkom do vašej kuchyne. 

135ml / 25,30€

CERTIFIKÁTY