Ako si môžeme zmerať zdravie...

14.12.2020

Biofotonický skener S3 - skener, ktorý vám odpovie na to, či sú vaše stravovacie návyky správne. Tento patentovaný prístroj, ktorý vyvinula spoločnosť Pharmanex, neinvazívnym spôsobom odráža množstvo karotenoidov v tkanive a poskytuje okamžitý údaj o hladine karotenoidov v tele.

Čo sú karotenoidy

Karotenoidy predstavujú skupinu viac než 600 organických pigmentov vyskytujúcich sa v prírode, ktoré sú príčinou sfarbenia vaječného žĺtku, paradajok, zelených listov, ovocia a kvetov. Po skenovaní získajú používatelia svoje skóre SCS - skóre karotenoidov v koži a spoznajú svoju hladinu karotenoidov. Čím farebnejšie je ovocie a zelenina, ktoré zjete, tým viac karotenoidov sa dostane do vášho organizmu. 

Čo je BIOFOTONICKÝ SKENER S3

  • skener využíva technológiu Ramanovej spektroskopie, ktorá bola ocenená Nobelovou cenou. Bola prispôsobená pre biologické merania a je to disciplína podložená dlhoročnými výskumami. 
  • skener má niekoľko celosvetových ocenení
  • značka Pharmanex je výlučným vlastníkom biofotonického skenera vďaka vlastníctvu patentu. 

Pharmanex® biofotonický skener poskytne používateľom skóre karotenoidov v koži (SCS) - všetko, čo je potrebné urobiť, je umiestniť dlaň pred neinvazívne, nízkoenergetické modré svetlo skenera.

Jeho technológia je založená na optickej metóde známej ako rezonančná Ramanova spektroskopia, technológia ocenená Nobelovou cenou, ktorá bola prispôsobená pre biologické merania a je to disciplína podložená dlhoročnými výskumami. Skener zobrazuje hladinu karotenoidov v ľudskom tkanive na povrchu pokožky, pričom využíva optické signály. Tieto signály identifikujú a merajú unikátnu molekulárnu štruktúru karotenoidov a každému skenovanému poskytujú vlastné skóre karotenoidov.

Čo znamená vaše skóre karotenoidov v koži / SCS /

Skóre karotenoidov v koži (SCS) je vhodným a užitočným ukazovateľom hladiny karotenoidov prítomných v koži. Toto skóre odráža dlhoročné návyky v oblasti životného štýlu a nepodlieha významným zmenám počas niekoľkých hodín alebo dní. Odporúčame opakované skenovanie každých 6 - 8 týždňov, aby ste zistili, či konzumujete dostatočné množstvo živín s obsahom karotenoidov.

Biofotonický skener primárne meria 18 karotenoidov, z ktorých sa najčastejšie vyskytujú v európskej strave: alfakarotén, betakarotén, betakryptoxantín, luteín, zeaxantín a lykopén. Stravovacie návyky, výživové doplnky a výber životného štýlu majú potenciál ovplyvniť vaše skóre, ale nezaručujú konkrétny výsledok. Individuálne genetické rozdiely môžu mať významný vplyv na mieru absorpcie karotenoidov a v dôsledku toho aj na vaše osobné skóre karotenoidov v koži.

Ak už poznáte svoje skóre SCS, je čas na to, aby ste ho začali zlepšovať dodržiavaním nasledujúcich krokov: 

  • Prispôsobte svoje stravovacie návyky tak, že budete každý deň konzumovať aspoň 5 až 10 porcií ovocia a zeleniny s vysokým obsahom karotenoidov. 
  • Starajte sa o seba a osvojte si zdravý životný štýl.

Vaše skóre, to ako ste na tom s vaším zdravím si môžete prísť zmerať v našom Štúdiu zdravia a krásy Zuzana v Humenom..